Philadelphia International Unity Cup Group Stage Rounds

Friday, September  8, 2017

Ramp Playground

6:30 pm
 Puerto Rico vs. Indonesia   
8:30 pm
 Ukraine vs. Brazil   

SaturdaySeptember  9, 2017

Ramp Playground

4:00 pm
 Sudan vs. Bosnia-Herzegovina   
 6:00 pm
 Argentina vs. India   
8:00 pm
 USA vs. Myanmar   

Sunday, September  10, 2017

South PhillySuper Site

11:00 am
 Cameroon vs. Ireland   
1:00 pm
 Refugee Team vs. Italy   
3:00 pm
 Togo vs. Honduras   
5:00 pm
 Germany vs. Bhutan   

 

Sunday, September  10, 2017

Ramp Playground

2:00 pm
 Haiti vs. Israel   
4:00 pm
 Ivory Coast vs. Vietnam   
6:00 pm
 Ethiopia vs. Iraq   
8:00 pm
 Algeria vs. Belarus   

 

Sunday, September  10, 2017

48th and Spruce

11:00 am
 Sierra Leone vs. Cambodia   
 1:00 pm
 Liberia vs. Serbia  
3:00 pm
 Nigeria vs. Lithuania   
5:00 pm
 Morocco vs. Greece   

 

Sunday, September  10, 2017

Germantown Supersite

11:00 am
 Senegal vs. France   
 1:00 pm
 Venezuela vs. South Africa   
3:00 pm
 Jamaica vs. Mongolia   
5:00 pm
 Mexico vs.  South Korea   

 

Sunday, September  10, 2017

Gratz Supersite

11:00 am
 Guatemala vs. Thailand   
1:00 pm
 DR Congo vs. Colombia   
3:00 pm
 Ghana vs. Panama   

 

Saturday, September 16, 2017

Ramp Playground

2:00 pm 
 Ukraine vs. Ghana   
4:00 pm
 India vs. Bosnia-Herzegovina   
6:00 pm
 Brazil vs. Panama   
8:00 pm
 South Korea vs. Ireland   

 

Sunday, September 17, 2017

South Philly Super Site

11:00 am
 USA vs. Togo   
1:00 pm
 Thailand vs. Italy   
3:00 pm
 Puerto Rico vs. Morocco   
5:00 pm
 Guatemala vs. Refugee Team   

 

Sunday, September 17, 2017

Ramp Playground

2:00 pm
 Venezuela vs. Serbia   
4:00 pm
 Mexico vs. Cameroon   
6:00 pm
 Mongolia vs. Belarus   
 8:00 pm
 Germany vs. Iraq   

 

Sunday, September 17, 2017

48th and Spruce

11:00 am
 DR Congo vs. Senegal   
1:00 pm
 Sierra Leone vs. Israel   
3:00 pm
 Libera vs. South Africa   
5:00 pm
 Ivory Coast vs. Nigeria   

 

Sunday, September 17, 2017

Germantown Supersite

11:00 am
 Cambodia vs. Haiti   
1:00 pm
 Vietnam vs. Lithuania   
3:00 pm
 Jamaica vs. Algeria   
5:00 pm
 Ethiopia vs. Bhutan   

 

Sunday, September 17, 2017

Gratz Supersite

11:00 am
 Argentina vs. Sudan   
1:00 pm
 Myanmar vs. Honduras   
3:00 pm
 Indonesia vs. Greece   
5:00 pm
 Colombia vs. France   

 

Saturday, September 23, 2017

Ramp Playground

2:00 pm
  Ukraine vs. Panama   
4:00 pm
  Ghana vs. Brazil   
6:00 pm
  USA vs. Honduras    

 

Saturday, September 23, 2017

South Philly Super Site

8:30 pm
  Mexico vs. Ireland    

 

Sunday, September 24, 2017

South Philly Super Site

11:00 am
  Guatemala vs. Italy    
1:00 pm
  Togo vs. Myanmar   
3:00 pm
  South Korea vs. Cameroon   
5:00 pm
  Indonesia vs. Morocco   

 

Sunday, September 24, 2017

Ramp Playground

2:00 pm
  South Africa vs. Serbia   
4:00 pm
  Vietnam vs. Nigeria   
6:00 pm
  Mongolia vs. Algeria   
8:00 pm
  India vs. Sudan   

 

Sunday, September 24, 2017

48th and Spruce

11:00 am
  DR Congo vs. France   
1:00 pm
  Liberia vs. Venezuela   
3:00 pm
  Ivory Coast vs. Lithuania   
5:00 pm
  Thailand vs. Refugee Team  

Sunday, September 24, 2017

Germantown Supersite

11:00 am
  Germany vs. Ethiopia   
1:00 pm
  Bhutan vs. Iraq   
3:00 pm
  Jamaica vs. Belarus   
 5:00 pm
  Sierra Leone vs. Haiti   

 

Sunday, September 24, 2017

Gratz Supersite

11:00 am
  Cambodia vs. Israel   
1:00 pm
  Senegal vs. Colombia   
3:00 pm
  Puerto Rico vs. Greece   
5:00 pm
  Argentina vs. Bosnia-Herzegovina